Mam na imię Michał, jestem wodniakiem, krótkofalowcem (mój znak wywoławczy to SQ1OOS),  i w ogóle miłośnikiem podróży i turystyki aktywnej. Posiadam patent Jachtowego Sternika Morskiego, Motorowodnego Sternika Morskiego, uprawnienia operatora radiostacji VHF na paśmie morskim (tzw. SRC)  oraz nurkową licencję PADI. 

Mieszkam na terenie powiatu gryfińskiego przy granicy polsko-niemieckiej, w malowniczej okolicy otoczonej rzeką, jeziorami oraz kilkoma parkami krajobrazowymi po obu stronach Odry. Są to znakomite tereny do uprawniania wszelakich aktywności, a moją ulubioną jest turystyka na wodzie w każdej możliwej postaci, o czym będziecie mogli się przekonać wielokrotnie na łamach niniejszego bloga. Interesuję się także historią i mam to szczęście, że mieszkam w regionie, który obfituje w interesujące historycznie miejsca i zabytki architektury.

W kręgu moich zainteresowań są również tematy związane z elektroniką turystyczną, dlatego nieco miejsca na blogu poświęcam testom sprzętu do nawigacji pieszej i morskiej oraz sprzętu służącego do łączności w terenie jak np. telefon satelitarny, radiotelefon czy urządzenia typu SPOT.

Moje pasje dzielę razem z żoną Dianą, która także jest fascynatką sportów wodnych i dzielnie towarzyszy mi we wszystkich wyprawach bliższych i dalszych.

AkcjaPropagacja zaprasza!!!

Wycinek mapy z okolic Krajnika Dolnego