Jezioro Jeziorak – czas popływać po najdłuższym polskim jeziorze

W tym roku letni wyjazd żeglarski odbędzie się pierwszy raz w dość nietypowych okolicznościach, czasie pandemii. Biorąc jednak specyfikę żeglarstwa myślę że jest to jedna z bezpieczniejszych pod kątem pandemii koronawirusa forma spędzania urlopu. Gwarancji nigdy nie ma ale przestrzegając podstawowych zasad choćby maski czy zachowanie odległości, ryzyko napewno można zminimalizować. Apeluję do wszystkich, bądźmy odpowiedzialni za zdrowie i życie swoje oraz innych…KOŃCA PANDEMII JESZCZE NIE MA.

Ale dosyć już tej pandemii, teraz konkrety dokąd się wybieramy. Wybór padł na zachodnie Mazury, konkretnie startujemy na pn-zach. części jeziora Jeziorak, najdłuższego bo prawie 30  km długości jeziora w Polsce. Akwen jest to dość szczególny, gdyż posiada połączenie Kanałem Elbląskim np. z Bałtykiem poprzez system unikatowych  na skalę światową pochylni. My planujemy skupić się na żeglowaniu po jeziorze, aczkolwiek nie wykluczamy także rejsu kanałem Iławskim i kawałkiem Elbląskiego do Ostródy, czy dalej na jezioro Szeląg Wielki.

Co do relacji z rejsu, na bieżąco raczej nie będę nic wrzucać, ostatnie miesiące pewnie jak wielu ludziom dały się mocno we znaki, skupimy się głównie na żeglowaniu 🙂 Po powrocie jednak stopniowo w miarę możliwości powstawać powinna obszerna relacja. A póki co zapraszam do śledzenia na bieżąco naszej trasy, już od jutra nadajnik Inreach będzie aktywny, wyjazd z samego rana, zapraszamy 🙂

share.garmin.com/AkcjaPropagacja

A poniżej rzut oka na Jezioraka (źródło, mapy Navionics.com):

Leave a comment