Pierwszy test kamery Garmin Virb Elite

Wczoraj w ramach treningu biegowego wynikającego z naszego planu treningowego przetestowaliśmy pierwszy raz zakupioną niedawno kamerę Garmin Virb. Kamera posiada wbudowany gps, wysokościomierz barometryczny, działa z zewnętrznymi czujnikami np. tętna czy temperatury. Wczorajszy test odbył się z dodatkowym czujnikiem tętna założonym na mojej klatce piersiowej.

Montując film dedykowanym programem Virb Edit nakładać można na film bieżące dane z odczytu wybranych czujników, tylko od nas zależy czy widoczny ma być odczyt tętna, wysokości, szlak zapisanej trasy, temperatury, przeciążenia itd.itd. Na początek testowo umieściłem bieżący odczyt tętna w prawym górnym rogu, namiar kompasu z prędkością, w lewym dolnym rogu. w prawym dolnym zapis trasy oraz wysokość (przerywana linia wynika z różnych miejsc w których rozpoczęte było nagrywanie, w przypadku nagrania ciągłego zapis przebytego szlaku byłby ciągły) i dołożyłem logo Garmina.

Sprzęt sprawił się bardzo dobrze, jedynie na początku w pierwszej scenie na chwilę uciekł odczyt z czujników, gdyż nie wszystko było dobrze sparowane. Świetna kamera dla wszelakiego rodzaju aktywności, od biegania po skoki spadochronowe itd.

 

 

Leave a comment