Frankfurt nad Odrą – port

Frankfurt nad Odrą, część portowa-kolejne miejsce na szlaku nadodrzańskiej żeglugi.

Kontynuując swoje rejsy środkową Odry, po Krośnie Odrzańskim i Słubicach przyszedł czas na Frankfurt nad Odrą. Jako, że prawdopodobnie „zabawię” tutaj trochę dłużej to prezentację podzielę na etapy, skupiając się w tej części na miejscach nad Odrą. Miasto to znajduje się po drugiej stronie mostu prowadzącego do Słubic. Jeżeli chodzi o część portową to znajduje się tutaj nabrzeże dla statków pasażerskich oraz rekreacyjnych. Nabrzeże po stronie niemieckiej wzmocnione ścianką larsenową.

Przy nabrzeżu nad Odrą nie ma typowej mariny. Znajduje się ona w tzw. porcie zimowym do którego wpływa się płynąc w dół rzeki prawie na końcu Frankfurtu po lewej stronie. Niedaleko przytani pasażerskiej znajduje się malownicza wyspa której poświęcę osobny wpis. Nabrzeże we Frankfurcie jest ładnie zagospodarowane:deptak spacerowy, restauracje, kawiarnie, czasem spotka się i ciekawe posągi:)

Ciekawym pomysłem są sponsorowane tablice rozmieszczone wzdłuż nabrzeża, przedstawiające w pigułce ciekawe informacje na temat rzeki Odry.

W kolejnej części wybiorę się na wycieczkę w głąb miasta, min. na wieże widokową Oderturm.

Lokalizacja portu na mapie:

Zdjęcia:

Dzwon wolności:

Stary dźwig do kładzenia masztów:

Most Frankfurt-Słubice:

Nabrzeże pasażerskie:

Port zimowy:

…i dalej Frankfurt

Nabrzeże pasażerskie, kontynuacja.:

Tablice we Frankfurcie-galeria:

Leave a comment