Głaz Królewski-Wyspa Chrząszczewska na rowerze – sierpień 2018

Będąc w Kamieniu Pomorskim lub okolicy warto wybrać się rowerem choćby na Wyspę Chrząszczewską. W ciągu ostatnich lat wielokrotnie mieliśmy okazję ją opływać, w tym zbliżaliśmy się od strony wody do tzw. Głazu Królewskiego znajdującego się po wschodniej stronie wyspy, jednak nigdy nasza noga nie stanęła na samej wyspie. Podczas niedawnego pobytu w Kamieniu postanowiliśmy więc to nadrobić i tym razem zamiast pożeglować zabraliśmy rowery i ruszyliśmy spod Mariny Kamień.

Cała trasa spod mariny zajęła nam około 19 km. Wyspę na  ile było to możliwe ze względu na warunki terenowe, staraliśmy się objechać  przejeżdżając oprócz wspomnianego głazu, przez takie mieściny jak Chrząszczewo, Chrząszczewko czy Buniewice. Momentami droga się kończyła i rowery trzeba było prowadzić przez…pole:) Było ciekawie.

Co do samego Głazu Królewskiego to wg. legendy z tego oto miejsca w w 1121 r. przyjmował defiladę floty słowiańskiej ponoć Bolesław Krzywousty. Turystycznie w każdym razie działa, bo miejsce raczej jest dość znane.

Poniżej mapa trasy rowerowej:

Foto-galeria:

 

Leave a comment