Żeglowanie po Zalewie Zegrzyńskim – sierpień 2015

W sezonie wakacyjnym na przełomie lipca i sierpnia wybraliśmy się nad Zalew Zegrzyński pod Warszawę. Nie jest to może tak atrakcyjny zbiornik wodny do pływania jak te w okolicach Szczecina, ale że dodatkowo była okazja obejrzenia i przetestowania jachtu żaglowego CIRRUS którego kupnem byliśmy zainteresowani, to postanowiliśmy zrobić sobie 4 dniowy wypad. Zakwaterowanie znaleźliśmy po południowo-wschodniej części Zegrza, blisko wyspy Euzebia u bardzo sympatycznych ludzi. Do wody mieliśmy niecałe 300  metrów. Jacht stacjonował na przystani “Pomoc Wodna Paszko” w Rynii. Niestety to był jedyny najgorszy element tej wyprawy; zarządzający, który zresztą mieszka przy samej przystani okazał się człowiekiem bardzo niekulturalnym. Widać żyje jeszcze czasami PRL-u jeżeli chodzi o traktowanie potencjalnych i obecnych klientów. Zaczęło się od tego że spacerując po wałach niedaleko przystani i robiąc sobie zdjęcia, zostaliśmy przez niego potraktowani na zapas jako złodzieje którzy kręcą się aby ukraść mu silniki zaburtowe. Ponoć to nie pierwszy taki przypadek w tym miejscu. Później jak zobaczył nas gdy przyszliśmy oglądać jacht, że nie byliśmy jakimiś przypadkowymi spacerowiczami, udawał jakby nigdy nic się nie stało. Przeprosin się nie doczekaliśmy, usłyszeliśmy tylko kolejne chamskie odzywki. Cóż, trafić można na różnych ludzi…

Reszta pobytu na szczęście była udana, zakamarki Zegrza zaliczone i co najważniejsze jacht po przetestowaniu spodobał nam się na tyle, że postanowiliśmy go kupić. Korciło mnie jeszcze aby przepłynąć się kanałem Żerańskim do Warszawy, no ale tym razem z różnych względów tego nie zrealizowaliśmy. Kto wie, może tu kiedyś zawitamy po drodze CIRRUSEM na Mazury?

Czas pokaże, a póki co poniżej materiały z pobytu, najpierw krótkie filmy oraz oznaczona lokalizacja miejsca naszego zamieszkania:

Zrzut-ekranu-2015-07-30-o-23.07.52

Trasa naszego żeglowania:

Zrzut ekranu 2016-01-10 o 22.47.29

Turystyczna mapa Zalewu Zegrzyńskiego:

Zrzut-ekranu-2015-03-29-godz.-12.22.57

Kilka zdjęć-galeria:

Leave a comment